Engineering For Kids

Biz Kimiz

Hoş Geldiniz !

. Engineering For Kids .

Engineering For Kids, çocukların doğal meraklarını uyandırarak, mühendisliğin temel kavramlarını deneyler ile öğretmeyi hedefleyen dinamik ve benzersiz bir programdır. Bu programda, STEM (Bilim, matematik, mühendislik ve teknoloji) eğitim felsefesi,  çocukların hayatına eğlenceli ve uygulamalı olarak taşınırken, onların zihinsel ve bilimsel gelişimlerine destek olunur. Çocukları doğuştan mühendis olarak kabul eden Engineering For Kids (EFK)’da amacımız farklı mühendislik alanlarında sunulan programlar sayesinde çocukların problem çözme yeteneklerinin geliştirilmesi, nesnelerin nasıl çalıştıklarını keşfetmelerinin sağlanması ile bilim ve matematik kavramlarının uygulamalı bir biçimde öğretilmesidir.

 

EFK, okul sonrası etkinliklerinden yarı yıl tatili ve yaz kamplarına, doğum günü partilerinden hafta sonu atölye çalışmalarına kadar uzanan geniş ürün ve hizmet yelpazesi ile 4-14 yaş arası çocukların  eğitim ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunur.
Yoğun bir eğitim geçmişine ve 20 yılı aşkın ders verme tecrübesine sahip olan eğitimci Dori Roberts'ın fikriyle Amerika’da doğan Engineering For Kids, 2009 yılından bu yana 30 ülkedeki 150'yi aşkın merkezde binlerce çocuğa ulaşmıştır.
2015 yılından itibaren Türkiye’de faaliyetine başlayan EFK’yı ülkemize, daha önce bu sistemi Orta Doğu’da denemiş olan Esra Tunçok Kılyar ve Sandra Bou Bellido getirmistir. Esra ve Sandra, EFK’yı, çocukların severek vakit geçirdikleri Ataşehir’deki eğitim merkezinde hayata geçirmistir. EFK aynı zamanda  çesitli eğitim kurumları ve kurumsal firmalarla da “Çocuklar İçin Mühendislik” başlığı altında özel projeleri yürütmektedir.

 

Problem çözme yeteneği
Uygulamalarımızla çocukların problem çözme yeteneği geliştirmelerine yardımcı oluruz.
Keşfetme
Çocukları nesnelerin nasıl çalıştığını keşfetmeye teşvik ederiz.
Kavram öğrenme
Gerçek yaşamda karşılaşılan mühendislik problemlerini çözdürerek çocukları matematik ve bilim kavramlarını öğrenmek konusunda motive ederiz.
Araştırma arzusunu
Çocukların mühendisliği bir kariyer seçeneği olarak düşünme arzusunu artırırız.


 

Esra Tunçok Kılyar, Üsküdar Amerikan Lisesi'ndeki eğitiminin ardından, İstanbul Teknik Üniversitesi'nden mezun olmuş ve yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Uzun yıllar yurt dışında eğitim sektoründe matematik ve fen bilimleri alanında yöneticilik yapan Kılyar, şu anda hem Dubai/Birlesik Arap Emirlikleri, hem de İstanbul'da, Engineering For Kids'i yönetmektedir.

 

Sandra Bou Bellido, İspanya'daki Ramon Llull Üniversitesi psikoloji dalından mezun olduktan sonra, Barcelona Üniversitesi'nde klinik psikoloji yüksek lisansı yapmıştır. Uzun yıllar eğitim alanında çocuk ve gençler ile çalışan Sandra Bou Bellido, hem Dubai, hem de İstanbul'da ile Esra Tunçok Kılyar ile birlikte EFK'yi yönetmektedir.